We build. You grow.

Get best community software here

Start a social network, a fan-site, an education project with oxwall - free opensource community software

Turkish Language | Forum

Sachin
Sachin Aug 10 '12
thanks
falancas
falancas Aug 20 '12
Oxwall 1.3 versiyonu için Türkçe dili çevirdim ancak son versiyonu çıktığından dolayı yeniden kurulum yapmak zorunda kaldım. Aynı dil dosyası pek sağlıklı olmuyor. 1.4 için çeviriye başlayacağım ancak kurulumda bir kaç hata ile karşılaştım. Umarım en kısa zamanda halleder ve dili forumda paylaşırım.
Boun
Boun Aug 21 '12
bende yeni katıldım aranıza, bu proğramı deniyorum şimdi, bakalım nasıl sonuç alacağım :D ama bende yeniyim :) takipcinizim arkadaşlar, kolay gelsin
Hakan Gür
Hakan Gür Aug 22 '12
İyi günler,

Oxwall yazılımının 1.4.0 sürümünün Türkçe çevirisini tamamladım. Çeviriyi yaparken standart paketle birlikte gelen bütün eklentileri (plugin) etkin hale getirdiğim için bu eklentilerin çevirileri de hazır. Toplam 71 satırın çevirisi eksik ama bunun nedeni bu satırların - benim temel aldığım - İngilizce metinde de eksik olması.

Yazım hataları ve her türden irili ufaklı sorunu forum yoluyla paylaşabilirsek çeviri çok daha iyi bir duruma gelebilir.

İyi paylaşımlar.

Dr. Hakan Gür
Çevirmen

Hello,

I completed translating Oxwall 1.4.0 into Turkish. As I previously installed all plugins available in the standard download package, translations for these plugins are also complete. Translation for 71 lines is missing because these lines are blank in the English version, too.

Please post here any spelling mistakes or any other errors you may come across with so that the translation can be improved.

Enjoy sharing,

Hakan Gür (PhD)
Translator
The Forum post is edited by Hakan Gür Aug 24 '12
Attachments:
  lang-dump-tr-TR-22-08-12.zip (59.55Kb)
falancas
falancas Oct 4 '12
1.4 dil dosyalarını paylaştığınız için teşekkürler. Ben henüz 1.4 versiyonunu, sağlıklı olarak kurabilmiş değilim. Forumdaki yetkililerden yardım talep ettim ancak sorunum hala çözüme kavuşmuş değil. Fotoğraflar yüklendiği halde sitemde görünmüyorlar. Önceki sürümde bu sorun ile karşılaşmadım. Defalarca denememe rağmen bu hata devam ediyor. Yer sağlayıcım ile görüştüm, destek alamadım. Olmazsa farklı bir sunucuya geçiş yapmak zorunda kalacağım sanırım.
The Forum post is edited by falancas Oct 4 '12
Yalin
Yalin Jan 3 '13
Teşekkürler Hakan Bey...
Ümit
Ümit Jan 7 '13
Arkadaşlar oxwall 1.5 türkçe dil dosyası mevcut mu?
Ahab
Ahab Jan 14 '13
1.5 icin dil paketi varmi, cikacakmi, su an calisan varmi? yoksa ben hazirlamaya calisacagim.
Ahab
Ahab Jan 14 '13
bu oxwall zikkimi bas agritmaya basladi yavas yavas. bir türlü dil sürümü icin dogru dürüst cözüm bulamadilar. Simdi hepimiz 1.5 dil sürümünü hazirlamak icin ugras verecegiz, tam hazirladigimizda 1.51 cikacak ve herseyi sil bastan..... yani dil sürümlerinde yenilik olsa neyse.... bir sürümün icinde ayni kelimeleri yüzlerce defa tercüme etmek zorundayiz. bu kadar salak birsey yok birdaha...... yani ne gerek var "save" kelimesini 28 defa tekrarlamak ve tercüme etmek? bir defa yetmiyormu? ayni "key" leri kullanmak mümkün degilmi?
The Forum post is edited by Ahab Jan 14 '13
Hamza
Hamza Jan 27 '13
arkadaşlar lütfen 1.5 dil paketini Türkçeleştiren varsa paylassın
Hamza
Hamza Jan 28 '13
arkadaşlar ekliyecek yokmu ? lütfen :( ekleyin
Hamza
Hamza Feb 1 '13
arkadaşlar Tr paketini çok istememe rağmen kimse yayınlamadı yada  belli bir ücret karsılığında satmak  istediler..bende buna inat kendim türkçeleştirdim ve sizlere ücretsiz sunuyorum

Saygılar
Attachments:
  lang-dump-01-02-13.zip (86.43Kb)
Ahab
Ahab Feb 2 '13
tesekkürler :)
Hamza
Hamza Feb 2 '13
rica kardeşim :)
Lampart
Lampart Feb 17 '13
Uzun zamandır bu script üzerinde çalışıyorum fakat türkiyede bu scripti kullanan bir websitesi görmedi m.ben tr dostasini yaklaşık 3 yıl önce yapmistim. Birazda yazilimda drgisiklik yaptim ancak arkadaslik sistemi olarsk kullanmak isteyen varsa.  Iyi bir server alsin ve cron jop ayarlamasini yapsin.
Ümit
Ümit Mar 4 '13

Quote from Hamza arkadaşlar Tr paketini çok istememe rağmen kimse yayınlamadı yada  belli bir ücret karsılığında satmak  istediler..bende buna inat kendim türkçeleştirdim ve sizlere ücretsiz sunuyorum

Saygılar

Teşekkürler.
omer
omer May 15 '13
en iyi Türkçe'leştirme yolu Easy XML Editor ile indirin iki dil dosyasının sayfalarını açın birinde aratın diğernde değiştirin... Ben biraz düzenledim... ekte eksiklerini düzenlediğimi koydum

The Forum post is edited by omer May 17 '13
Attachments:
  lang-dump-17-05-13.zip (86.97Kb)
Volkan
Volkan May 25 '13
Quote from omer en iyi Türkçe'leştirme yolu Easy XML Editor ile indirin iki dil dosyasının sayfalarını açın birinde aratın diğernde değiştirin... Ben biraz düzenledim... ekte eksiklerini düzenlediğimi koydum

Arkadaşımızın kaldığı yerden Bugün 1.5.3 platform sürümüne göre çeviriyi tekrardan düzenleyerek siteye yüklemeyi planlıyorum bu arada dil site üzerindende türkçeleniyor.Ayrıca Eksik Olan Kısımlar için ipuçları (örnek : 
{text key='admin+user_input_settings_rich_media'}) gibi taglarda bulunuyor.
Barış YILMAZ
Barış YILMAZ May 28 '13
Bu arada yapılan çeviriler google translate ile yapılmış, bu şekilde türkçeye çevrilen sayfadan ne köy olur ne kasaba .. sanırım farkında değiller böyle çeviri yapanlar .. o sayfalara kimse yaklaşmaz saçma sapan çeviriler dolu ..
Volkan
Volkan May 29 '13
Quote from Barış YILMAZ Bu arada yapılan çeviriler google translate ile yapılmış, bu şekilde türkçeye çevrilen sayfadan ne köy olur ne kasaba .. sanırım farkında değiller böyle çeviri yapanlar .. o sayfalara kimse yaklaşmaz saçma sapan çeviriler dolu ..

aynen dediğiniz gibi farkettim saçma çeviriler var bazen gülmemek mümkün değil :D
Pages: « 1 2 3 4 5 »