We build. You grow.

Get best community software here

Start a social network, a fan-site, an education project with oxwall - free opensource community software

Turkish Language | Forum

Oxwall Türkiye
Oxwall Türkiye Jul 26 '14
bura  uzun zamandır konuya dahil olmaya çalışan çok sayıda insan var evet gerekirse tam olarak paylaşabilirdim ama emeğin hiçe sayılması konusunda tereddüdüm şu yönde. Örn Anlatım : 15 yaşında hiç bir işle ilgilenmeyen bir çocuk babasının kartı ile bir cpanel alıp bir domain işleyip gelip burada benim yada sizlerin aylarca uğraşınız alıp.Kendi başarısı gibi anlatması.Buda yetmez sizin başarınızı sizin bilgisizliğinize dayatması. Bir takım insanlarda sadece deneme yanılma yönetimi ile bu tür eklentileri kullanmakta. Bu gün Tüm gereksinimleri ortaya döktüğümüzde o zaman bırakalım biz birileri zaten yapıp buraya koyar bizde alır üstünden pirim yaparız. Koskoca sitede eklentiler paralı neden diye düşünmez kimse. Kimse babasının hayrına kimseye emeğini al heba et diyemez. Umarım sizin anlaşınız kadar anlayışlı daha çok kişi vardır. Ben paylaşıma açık biriyim sadece bu işe gerçekten zaman ve bedel harcayanlara. Elimdeki eklenti ve yenilikleri seve seve paylaşırım.Ama bunu her önüne gelene veremeyeceğimi de ibraz ettiğim koşullar dışında tutmaktayım. Oxwall ne zaman bedava'sını artırır beleşçiler o zaman sevinir.

Konu gereği sitemin  kod hatalarını sürekli duymaktayım inanın ki elimde ok adar uğraşı var o kadar önemli göremedim henüz. Gerekli son aşamalarda kısa süreli bir font düzenlemesi yapacağım o işin kolay kısmı.

Yinede yardım isteyen buradan pm atabilir yada sitemden direk bağlantı kura bilir.

Diren Diren
Diren Diren Jul 27 '14
Amaç emin olunki sitenizin kod  hatalarını söylemek değildi yazımda, Kerim bey ile olan diyalogunuz üzerine dahil oldu siteniz benim mesajıma. Kaldıki şu ana kadar Türkçe Oxwall siteler içinde en kapsamlısı da sizin siteniz. Elbet bazı aksaklıklar olacaktır o kadar çok eklentiyi açık kaynaklı bir yazılımda ahenk içinde çalıştırırken.

Yinede düzeyli açıklamanız için teşekkürü borç bilirim.

Ne varki siz biz gibi elinden bazı şeyler daha fazla gelen kişilerin yaptıklarını paylaşması taraftarıyım. Varsın onlar sizin bizim emeğimizi sahiplensinler, illa ki bir yerde patlak verir o. 

My diary temasının Türkçe karakter fontunu çözümlediğinizde sizden yardım isteyeceğim kesin.

O zamana kadar, mevcut ücretsiz eklentilerinde içinde olduğu kapsamlı bir Türkçe dosyası hazırlamaya çalışacağım.

Kolay gelsin.

Oxwall Türkiye
Oxwall Türkiye Jul 29 '14
Anlıyorum sizi iyi niyetinizden dolayı teşekkür ederim. Yazımda belirtiğim gibi konu yardım ise gerçek manalı isteyene elimden gelen bir işlem yada iş var ise seve seve yardım edebilirim. Anladığım kadarı ile sizde bulunan kurulum ve eklentiler  ücretsiz beta sürümler.Bu eklentiler üzerinde font sorunları utf-8 ci sorunu çözemiyor batı Avrupa seçiminde gerekli hata istenmiş yani anlayacağınız bu hata oxwall tarafından bilerek yapılmış az biraz göz gezdirdim fount düzenlemede fontları klasöre çekmekle işlem çözümleniyor sorun her yeni güncellemede bu dosya yapısında yenileniyor. Durum hakkında bir gelişme olursa paylaşalım.

Son hareketim tema ile ilgilenmek şimdi için browser ve menü bar konumlarını kendi dileğime göre pozisyonlamak istiyorum + arama çubuğunda çakışmalar bulundu onlar üzerinde çalışıyorum .

+

Haber akışına benzer slayt hareket son durumlar bölümü için çalışa bilecek bir babayiğit  varmı çakışmalı çalışma yapmak için partner lazım.

Karargaht
Karargaht Aug 22 '14
Arkadaşlar Allah rızası için bilen bi el atsın deli oldum kaç gündür. 

Herşey iyi güzel ancak mail gelmiyor, gitmiyor, hiç bi türlü çalışmıyor.

Cron kurulumu sayfasını su gibi içtim, ordaki kodları cpnaleiinde gittim kurdum, güzel çalışıyor gözüküyor.

Sitede SMTP ayarlarını kurmak zorunlu mu? gerçi kursamda çalışmıyor kurmasamda. Sitemin kendi posta smtp ayarlarıile kurdum, gmail ile kurdum, "başarıyla bağlandı" vs  sıkıntı yok diyor ama yine tık yok.

Sorun ne? varmı başına böyle gelen. Oxwall'da posta işini halledenler bi el atın lütfen.

Oxwall Türkiye
Oxwall Türkiye Aug 24 '14
arkadaşım yardım konunu oudum lakin sorun bununla bitmiyor karekter sorunu için son güncelmede düzenlenmezse aten giden mailler okunamıyor noktalı harfler sorunlu. Bahsettiğin kurulumda cron ayarlarını neye göre yaptın bilmem gerekiyor artı sorun mailleri gelip gelmediği gelen maillerde cron -q-o tanımı hakında problem varmı. SMT ayarı  güncel bir posta secmek istersen kullan yani domainde info@site.com yerine site@gmail.com gibi özel bir servis ihtiyacı içindir. site SMTP ayarların neye göre yaptın bunlar bilmeden tam bir yorumda yapamıyorum. son sürümde bunların bazılarına el attı yönetim ama devamı nedir görmeden konuşamıyorum. Detay için www.sosyallift.com Whordark bağlantı kur 
Karargaht
Karargaht Sep 11 '14
Hallettim şükür, cron'a verilen kodlardan hiçbiri çalışmadı, yabancı bi siteden başka bi kod aldım o çalıştı. çok geç geliyor ve spama düşüyor ama yinede geliyor, buna da şükür.
Oxwall Türkiye
Oxwall Türkiye Sep 13 '14
paylaşırmısın nasıl cron code. Acemiler için anlatımı anlaşılır yaparsanız sevinirim
Karargaht
Karargaht Sep 15 '14
wget -c http://sosyalken.com/ow_cron/run.php

Bu kod ile çalıştı sadece. Diğerleri hata veriyor.

Oxwall Türkiye
Oxwall Türkiye Sep 15 '14
dostum buna gerek yok kendi cron yapısı aten işliyor farkı bir yol buldun sandım cron komutanlıkta -q-o düzeni yada kolon kodunu true yaptığında işlem düzenli çalışıyor. Bulacaksan karakter sorunu için bir şey bul çözüm sorunu onda giden mailler utf8 olarak gitmiyor site kökü geliştirilemiyor.
Karargaht
Karargaht Sep 16 '14
Mailde Türkçe karakter ile bir sıkıntı yok, gayet gözüküyor. Ancak sitedeki Türkçe karakterlerin yazı tipi farklı, İ,Ö,Ğ bilmem ne gözüküyor ama daha cılız diğer harflerden bu daha büyük bi sorun.

1.7.1 Türkçesi bende mevcut, saçma sapan çevirmeler yok, gayet akıllıca (: isteyen olursa atarım.

Bu oxwall'ın en büyük sorunu hataya çok açık olması. Eklentiler de çok pahalı, o yüzden çok fazla gelişemiyor.

Oxwall Türkiye
Oxwall Türkiye Sep 17 '14
katılıyorum sana sorunlar aynı gözlemlediğin kadar var eklenti olayıda geliştiriçiler kendi sitelerinde el altından satışını yapıyor zaten ve oxwall marketde pahalı satıyorlar. paket sürümünü  görmek isterim senin için sıkıntısı yoksa yollarsan romareklam@gmail.com

ve mail irtibatı yapalım eklenti konusunda yardımlaşabiliriz.

Serhat
Serhat Sep 19 '14

Quote from Karargaht Mailde Türkçe karakter ile bir sıkıntı yok, gayet gözüküyor. Ancak sitedeki Türkçe karakterlerin yazı tipi farklı, İ,Ö,Ğ bilmem ne gözüküyor ama daha cılız diğer harflerden bu daha büyük bi sorun.

1.7.1 Türkçesi bende mevcut, saçma sapan çevirmeler yok, gayet akıllıca (: isteyen olursa atarım.

Bu oxwall'ın en büyük sorunu hataya çok açık olması. Eklentiler de çok pahalı, o yüzden çok fazla gelişemiyor.

Ben istiyorum dil dosyasını  1.7.1 için olanı .. Karargaht ..
Çok lazım .. 
Teşekkürler.
The Forum post is edited by Serhat Sep 19 '14
Oxwall Türkiye
Oxwall Türkiye Sep 19 '14
onun dilpaketi senin işini  görmez en doğru  çözüm kendi çevirimindir ama oda bir seçenek yani sen bilirsin En kararlı sonuçiçin sana dil paketlerini verecek kişi tek tek paket vermeli toplu paket sorunlu genelinin çevirimini işlemiyor... Mailde sorun olmaması imsakansız çünkü adamların dil kodu noktalı harf yani türkçe karekter tanımıyor.Ha bu konuda bildiğin neyse paylaş belki bilmediğim bir çözüm vardır. Benim bu sorunumu çözene dil paketi ful çözümlenmiş halini part olarak verebilirim. Elinizde sizin ücretli eklentiler yok ve sorunu görmediniz hele bi para harçamayada başlayın anlarsınız beni. Bu yola baş koyan VPS olayını kesin ve katti hayallerinin arasına soksun yoksa host firman ikide bir susbet eder durur sizi.
Karargaht
Karargaht Sep 20 '14
Mail sorununu bu çözüyor.

http://www.oxwall.org/forum/topic/22440

Oxwall 1.7.1 sürümü Türkçe dosyası ise burada:

http://sosyalken.com

Sitemden veriyorum, sitemizi de bu manada gezmiş olun, göze çarpan eksikleri, yada hoşunuza giden yönleri söyleyin, yardımcı olmaya çalışırım.

The Forum post is edited by Karargaht Sep 20 '14
Semih
Semih Oct 18 '14
1.7.1 için türkçe dil paketi var mı ?
Y sezer
Y sezer Oct 20 '14

Quote from Karargaht Mailde Türkçe karakter ile bir sıkıntı yok, gayet gözüküyor. Ancak sitedeki Türkçe karakterlerin yazı tipi farklı, İ,Ö,Ğ bilmem ne gözüküyor ama daha cılız diğer harflerden bu daha büyük bi sorun.

Selamlar, yazılımda ve sitede yeni ve acemiyim arkadaşım bu türkçe scripti rica edebilir miyim...bir de şöyle bir sorun var; forumdaki bazı Tr paketleri yükleyip denedim sayfalar karakterler çok sorunlu görünüyor, Tr karakterler farklı renk ve kalınlıklarda olduğundan çok çirkin ve boş kalması gereken kutucukların içinde kodlar yazıyor, bu sorunlardan nasıl kurtulacağımı bilen varsa sevinirim, sevgiler....

Oxwall Türkiye
Oxwall Türkiye Oct 21 '14
Son güncelleme bütünü ile hüsran arkadaşım durumla şu ara ilgilenemiyorum şahsen ama ilgilenmem gerekiyor gerekli düzenlemeleri şahsi sitemde yayınlamaktayım sürekli buradan paylaşımda bulunamıyorum malum zaman sıkıntısı. evet karakter sorunları mevcut hem mailde hem site genelinde bunlar için konu detayını ancak oxwall yardımı alarak çöze biliriz dil kodlama sorunu ve karakter çözümü mutlaka çözülmesi gereken bir sorun + yazı karakterleri hem italik hemde bold oldu güncelleme ile birlikte. Son olarak gelen güncellemede oxwall yenilikler sundu ama bazı kur-surlarla döndü çalışan sistem sorunlarına sebep olan zincirlemeler şuan stabilize durumda uygun zaman da ilgileneceğim yapan arkadaşlar detaylı konu yazsın öyle gelip çok bilmişlik yapıp  iki kelime kullanıp sitelerimizi ziyaret edip ukalaca yazılar yazmasın.Yararı olan yarar sağlar lafla değil icraatla.Saygılar
Oxwall Türkiye
Oxwall Türkiye Oct 24 '14
Buradan cevap vermemde sakınca görmüyorum bilmeyenler için bilgi olması amaçlı. Öncelikle konu suspend konusunu açıklayım evet CUP sınırını aşmamdan dolayı defalarca kapandı açtırdım ama sorun yine tekrarlıyor buda cron ayarlarımdan başlamakta. Bir VPS sunucu kiralamadım henüz ama mecburen kiralayacağım çünkü gerçekten limitleri zorlama seviyesindeyim ve hosting şirketi gerekli esnekliği sunmakta ama bu esnekliğin son anlarındayım . az evvel grafik ölçümler sonucu 3 aylık 2 Milyon ziyaret sağlandığını görüyorum. Bu rakamlar aslında server sağlayıcının limitini ciddi manada zorluyor kısa bir süre sonunda VPS tabanımız hazır olacak . Lakin herş eyden önce bir sorun var  buda son güncelleme ile oxwall tüm gündemi değiştirdi. Sanırım onların aleyhinde konular düşünmekte çünkü son güncellemede bir çok şey kısıtlandı ve geliştirme yolu kapatıldı buda düşündürücü. Elimde tüm  yükleme modelleri mevcut bir eski sürüme geçmeyi de aslında düşünmedeyim. ama oxwall bu VPS geçtiğimde mail yolumun aktif olması giriş ve cup hit artması ile büyük bir sorunla karşı karşıya. Çünkü elimdeki yapı oxwall orjinal boyutu tüm temel yapıları kendi için yaptığı aşamada ama bunun acemilikten ticarete geçmesi kendisi dışında olmayacağı düşüncesindeydi. Bu tabu yıkılmıştır artık diyebilirim son güncelleme ile bu kanıtlanmış oldu...  

VPS Geçmeyi düşünenler için uyarı şu anki güncel yapının değiştirilmesi kullanım amaçını engelemesi sebebi bu konuda bence uzun bir düşünmesi gerekli. Boşa para vermek ne kadar mantıklı olabilir. Kısır bir site olmuş durumda. Oxwall bu konuyu ya derhal düzeltecek yada bunda esneklik yapıp eklentiyi üçretlendireçek. 

ÖRN: face sayfasında yapacağımız www.site.com/ gerekli url kaynağı.

çözümlenme sadece site meta title bağlanıyor bu videoda - resimde - blogda fark etmeksizin sürmekte. Yani reklamını senin bile yapamadığın bir site. Paylaşımlarda en büyük reklamdır gelen user seni tanıtımını yapmaz hoşuna gideni paylaşır sen reklam yapmış olursun ama maalesef bu yol kısırlaştırıldı.

Oxwall Türkiye
örnek olarak sunarmısın arama motorunu  oxwall izni olmadan nasıl ekleyeceksin. oxwall açık kod kaynaklı ama eklenti olarak eklenmekte ve bu eklentiler oxwall kendi teminatında sunuma bağlı tutuyor.
Oxwall Türkiye
bunlar güzel evet ama başka bir serverin benim yönetim iznimi almasıda sakıncalı sonucta kişisel bilgi barındırmakta olan bir site ve açık olur bence gerek yok. kendi arama cugu var sitenin CUP kullanımını etkiliyor evet ama cron ayarı daha sıkıntılı VPS gecmek için en büyük dert cron ayarı mail bildirim sıklığı sitenin büyümesinde en büyük faktör ve sosyal bir ağda sn lik bildirim yolamalar ve bu yollama adreslerinin karşılanması durumu adres bulunamamasında hata post gibi etkenler sizin host şirketinin diğer kullanıcılarının düşmesine sebep olur onlara RAM kalmayınca site ulaşılamaz olur bazı siteler aylarca kullanıcı bazıları yıl boyu admin dışında kullanıcı alamaz  ama siteleri CUP alımı duruyor host serverin Admini sizi VPS geçmeye davet etmekte çünkü adamın serveri sadece sana çalışmaya başlamış olur bu durumda suspend ile karşı karşıya getiriyor  :S
Pages: « 1 2 3 4 5 »